SKYLAB

SKYLAB

 

Skylab kimdir?


 

Başlangıçta bir topluluk olarak 2017-2018 öğretim yılı başında filizlenen Sky Lab Kulübü; girişimci bir ruhla, birbirinden başarılı ve değerli etkinlikler düzenleyerek 2018-2019 öğretim yılında kulüp olmaya hak kazandı. Sky Lab Kulübü, mühendislerin daha entelektüel, sosyal ve teknik anlamda kendileri yetiştirmiş birer Yıldız olmalarına yardımcı olurken bir yandan da Yıldız yazılımcıların buluşma noktası haline gelmiştir. Aynı zamanda Sky Lab Kulübü, 2020 yılı itibariyle Google Developers Student Clubs, IoT Türkiye ve CS50x Yıldız Teknik Üniversitesi temsilcisidir.

 

Sky Lab Kulübünde neler yapabilirsiniz?


Her dönem düzenlenen sayısız eğitimlere katılabilir, teknik bilginizi güçlendirebilir, CV'nize yeni yetkinlikler ekleyebilirsiniz. Sadece bununla sınırlı kalmayarak Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden misafir ettiğimiz mühendisler ve insan kaynaklarıyla görüşebilir, kariyerinizde sağlam adımlar atabilirsiniz.


Teknik bilgileriniz artık güçlendiğinde ve ne yapmak istediğinize karar verdiğinizde Sky Lab Yazılım Ekibi sizi bekliyor olacak. Burada güçlü bir ekip kurabilir, hayalinizdeki projeyi gerçekleştirmek için gerekli desteği alarak projenize başlayabilirsiniz.


Siz kendinizi geliştirmeye devam ederken Sky Lab Kulübü sizin sosyal hayatınıza da dokunuyor. Sky Lab ailesine bazen bir kahvaltıda, bazen bir sinemada bazen de orta bahçede paten kayarken ya da dans ederken denk gelebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal sorumluluk projemiz olan Pusulam Yıldız ile tercih döneminde akıllarında binlerce soru bulunan lisedeki öğrencilere bölümünüz hakkında ışık tutabilirsiniz.

 

Skylab Hedefleri


Yıldız Teknik Üniversitesi SKY LAB kulübü olarak hedeflerimizi dört ana başlıkta inceleyebiliriz. Bunlar "SOSYAL SORUMLULUK", "NETWORKING", "EĞİTİM" ve "KARİYER" başlıklarıdır.


Bizimle beraber bilgisayar bilimleri alanlarında aldığı eğitimler ile kendini geliştiren üyelerimizin gelecek nesiller için bilgilerini paylaşması sayesinde bilgi paylaştıkça çoğalır mottosunu destekliyoruz.


Düzenlediğimiz etkinlikler ile iş dünyasında yer edinmek için eğitim gören üyelerimizle sektörde bulunan tecrübeli çalışanlar ve iş sahipleriyle bir araya getiriyoruz.


"Mentörlük" adını verdiğimiz yeni projemiz ile oluşturduğumuz çalışma grupları sayesinde sektör tecrübesi olan kişilerle aldığımız teorik eğitimleri kariyer basamaklarını hızlıca tırmanmak için buluşturuyoruz.


SKY LAB, networking ve kariyer amaçlı sektörü tanımaya ve sektöre giriş yapmaya yönelik etkinlikler düzenlerken aynı zamanda Google, IOT Türkiye, CS50x ve fazlasıyla temsilcilikleri ile sektörle bağ kurar.

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.